Oratech Technologies oratech
 
.: Meir Hakkında-MCKS :.
Meir Hakkında
Meir Nedir?

Herhangi bir ülkede IMEI-International Mobile Equipment Identity-'lerin kayıt altına alınmasını ve GSM şirketleri üzerinden kişilerin hizmet almasını sağlayan bir sistemdir. İthalatçılar tarafından veya yurtdışı beraberi getirilen cihazlardan gerekli kriterlere uygunluk gösterenlerin imeiler için oluşturulmuş veri kaynağına eklenerek, gsm şirketlerine şebekeleri üzerinden hizmet verebilmeleri için kaynak oluşturması sağlanmaktadır. Kayıt dışı olan cihazların hizmet alması ülke ekonomisini çok ciddi zararlara uğratan bir durumdur, bu sebeple bu cihazların herhangi bir GSM şebekesinden hizmet alımlarının engellenmesi gerekmektedir. Mobil Cihaz Kayıt Sistemi "MEIR", kayıt dışı hizmet alımının önüne geçerek ülke haklarını savunan yegane bir yeniliktir. Kayıt dışı cihazların yanı sıra çalınmış cihazların da hizmet alması kişilerin ihbarı üzerine çeşitli kanallarla engellenebilmektedir.

Kayıt dışı olan mobil cihazların hizmet alması ülke ekonomisini sosyal ve ekonomik anlamda çok ciddi zarara uğratan bir durumdur. Bu nedenle 5392 sayılı Kanun kapsamında getirilen hükümler doğrultusunda; kayıp, kaçak (Toplu veya bireysel olarak mevzuata aykırı bir şekilde ithal edilen ya da üretilen veya MEIR kayıtlarında yer almayan cihaz) veya çalıntı cihazlarla, Ülkemizde kurmuş olduğumuz MEIR’de yer alan elektronik kimlik bilgileri değiştirilmiş cihazlara elektronik haberleşme hizmeti verilmemesi sağlanmıştır.

•İthalat Modülü
•Bilgi İhbar Merkezi
•Bireysel Başvuru Sistemi
•Savcılık İle Entegrasyon
•Esnek Raporlama
•Kullanıcı Yönetimi Sistemi ve E-İmza
•Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı ile Entegrasyon
•Gümrükler Genel Müdürlüğü ile Entegrasyon

 

Oratech'den Haberler
Oratech, Moldova'nın 25. Bağımsızlık Yıl Dönümü Resepsiyonuna katılım gerçekleştirdi
Moldova’nın 25. bağımsızlık yıl dönümü resepsiyonu düzenlendi. Swissotel’deki resepsiyona Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Moldova’nın Ankara Büyükelçisi Igor Bolboceanu, diğer birçok ülkenin büyükelçisi ve yetkililer katıldı.
Gazi Teknopark Urge projesi kapsamında firma tanıtımı
Gazi Teknopark firmalarını Ekonomi Bakanlığının ?Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi’ (URGE) projesi çerçevesinde uluslararası rekabet güçlerinin geliştirilmesine yönelik ihtiyaç analizi, istihdam, danışmanlık, eğitim hizmetlerinin ardından şimdide yurtdışı pazar araştırması için Amerika'ya seyahat düzenliyor.
Nijerya Büyükelçiliği'nin Oratech ziyareti
Oratech ofisine yaptıkları bu değerli ziyaretlerinden dolayı Oratech yetkilileri memnuniyetlerini belirttiler.
Uganda Başbakanı Sayın Ruhakana Rugunda ile Oratech toplantısı
Oratech'in Nijerya Ziyareti
Türkiye'ye gelerek Oratech projeleriyle yakından ilgilenen heyet Oratech'i Nijerya'da ağırladı.

 
   
MEIR Hakkında
Meir Nedir?
Meir Çalışma Şeması
Dünyada MEIR Gelirleri
Proje Detayı
İthalat Modülü
Bilgi İhbar Merkezi
Bireysel Başvuru Sistemi
Kullanıcı Yönetim Sistemi ve E-İmza
Klon Analiz Sistemi
İstatistikler
İthalatcı İstatisitiği
Bireysel İthalat İstatisitiği
Kayıp Çalıntı İstatistiği
İletişim Bilgileri
Telefon: +90 555 0408840
Fax: +90 555 0408840
e-mail: info@oratech.net
   
 
2010 © Meir | Sitede yayınlanan yazı, görüntü, resim ve kodların kullanılması yasaktır. Tüm hakları Oratech Bilişim Danışmanlık Pazarlama Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti.'ye aittir.
Tasarım ve Uygulama Oratech