Oratech Technologies oratech
 
Basında Oratech
Kayıtlı Imei Sayısı 113 milyona yaklaştı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Mobil Cihaz Kayıt Sistemi`nde kayıtlı telefon sayısının 113 milyona yaklaştığını açıkladı. 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu`ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, 4 yıl önce başlatılan kaçak ceplerin kayıt altına alınması uygulaması meyvelerini veriyor. MCKS yasal olarak ithal edilen ve beyaz listede yer alan kayıtlı telefon cihazlarının konuşmaya açık olmasını sağlıyor. Siyah listede bulunan kaçak, kayıp ve çalıntı cihazlara ise elektronik haberleşme hizmeti verilmesinin önüne geçiliyor. Dünyada ilk ve tek sistem olan bu işlem sayesinde kayıt dışı ekonomi ile mücadele edilerek, vergi kayıplarının ve haksız rekabetin önüne geçiliyor. Aynı zamanda, tüketicilerin faturalı ve garantili cihazları tercih etmeleri teşvik edilmiş, diğer taraftan gasp, hırsızlık, yaralama, öldürme gibi sosyal sorun haline gelen olaylar önemli oranlarda engellendi.


Tüketici mağduriyetinin önüne geçilmesi için www.mckstk.gov.tr adresinden sorgulama yapılabiliyor. MCKS bünyesinde vatandaşların bilgi alabileceği, kayıp ve çalıntı cihazları kullanıma kapatılmasını sağlamak için ihbar edilebileceği bir çağrı merkezi bulunuyor. 7 gün 24 saat esasına göre çalışan Bilgi ve İhbar Merkezine, 444 9 777 ve (312) 232 23 23 numaralı telefonlardan şikayette bulunma imkanı var.

Tarih: 24.01.2012
Oratech'den Haberler
Oratech, Moldova'nın 25. Bağımsızlık Yıl Dönümü Resepsiyonuna katılım gerçekleştirdi
Moldova’nın 25. bağımsızlık yıl dönümü resepsiyonu düzenlendi. Swissotel’deki resepsiyona Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Moldova’nın Ankara Büyükelçisi Igor Bolboceanu, diğer birçok ülkenin büyükelçisi ve yetkililer katıldı.
Gazi Teknopark Urge projesi kapsamında firma tanıtımı
Gazi Teknopark firmalarını Ekonomi Bakanlığının ?Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi’ (URGE) projesi çerçevesinde uluslararası rekabet güçlerinin geliştirilmesine yönelik ihtiyaç analizi, istihdam, danışmanlık, eğitim hizmetlerinin ardından şimdide yurtdışı pazar araştırması için Amerika'ya seyahat düzenliyor.
Nijerya Büyükelçiliği'nin Oratech ziyareti
Oratech ofisine yaptıkları bu değerli ziyaretlerinden dolayı Oratech yetkilileri memnuniyetlerini belirttiler.
Uganda Başbakanı Sayın Ruhakana Rugunda ile Oratech toplantısı
Oratech'in Nijerya Ziyareti
Türkiye'ye gelerek Oratech projeleriyle yakından ilgilenen heyet Oratech'i Nijerya'da ağırladı.

 
   
MEIR Hakkında
Meir Nedir?
Meir Çalışma Şeması
Dünyada MEIR Gelirleri
Proje Detayı
İthalat Modülü
Bilgi İhbar Merkezi
Bireysel Başvuru Sistemi
Kullanıcı Yönetim Sistemi ve E-İmza
Klon Analiz Sistemi
İstatistikler
İthalatcı İstatisitiği
Bireysel İthalat İstatisitiği
Kayıp Çalıntı İstatistiği
İletişim Bilgileri
Telefon: +90 555 0408840
Fax: +90 555 0408840
e-mail: info@oratech.net
   
 
2010 © Meir | Sitede yayınlanan yazı, görüntü, resim ve kodların kullanılması yasaktır. Tüm hakları Oratech Bilişim Danışmanlık Pazarlama Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti.'ye aittir.
Tasarım ve Uygulama Oratech